Test wysiłkowy

Próba wysiłkowa (test wysiłkowy EKG) to badanie nieinwazyjne wykonywane w naszej Przychodni przy użyciu bieżni ruchomej. Pozwala na wykrycie choroby wieńcowej serca we wczesnym stadium.

Przed badaniem zakładany jest mankiet do mierzenia ciśnienia oraz naklejane są elektrody do EKG na klatkę piersiową. Test rozpoczyna się od powolnego spacerowania na bieżni, a następnie co kilka minut zwiększany jest kąt nachylenia oraz prędkość przesuwu bieżni. Systematycznie zapisywane jest ciśnienie tętnicze krwi i EKG. Test trwa ok. 30 min. Jest przerywany po osiągnięciu przewidywanej dla wieku częstości akcji serca, wystąpieniu dolegliwości lub pojawieniu się zmian w EKG. Po zakończeniu wynik badania jest opisywany przez lekarza, a następnie przekazywany pacjentowi.

Na około 3 godziny przed badaniem pacjent nie powinien palić papierosów, jeść, ani pić. Zaleca się również aby założyć wygodne buty i strój. Jeśli lekarz prowadzący nie zaleci inaczej to w dniu badania należy zażyć codzienną dawkę leków przyjmowanych na stałe. Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.

GODZINY PRACY
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK     09:00-17:00
SOBOTA                             09:00-14:00
NIEDZIELA                        ZAMKNIĘTE

ZADZWOŃ DO NAS

32 447 09 70
792 327 604

ODWIEDŹ NAS

Ul. Bogedaina 41
43-200 Pszczyna